top of page

רעיונות לימי הולדת מקוריים לילדים

הפעלות בימי הולדת לילדים

יום ההולדת של הילד או הילדה הוא ללא ספק סיבה למסיבה. הילדים שלנו הם אושר גדול, ומגיעה להם מסיבה ראויה לשמה, אבל מה לגבי העלויות? גם בלי הוצאות על מסיבות וחגיגות, הרי שלגדל ילדים זו הוצאה בלתי נגמרת. ביגוד עולה כסף? עולה. ומה לגבי ספרים ומשחקים ויציאות ובילויים, וחוגים, ובית ספר וחטיפים, ועוד מיני מינים של מותגים? הכול עולה כסף, הרבה כסף. גם חגיגה של מסיבת יום הולדת יכולה לעלות סכומי כסף לא מבוטלים. קחו דף ועט, פיתחו את הארנק ורשמו: הפעלות לילדים, עיצוב הזמנות, כיבוד, צלם, עוגה לפי הזמנה, בגדים חדשים. אבל מי שמוכן להתאמץ יותר ולהשקיע קצת יותר זמן, יוכל לערוך מסיבה מהנה, מרשימה וראויה לשמה, אם יעשה את זה נכון.
 

הפעלות לימי הולדת 

מפעיל מקצועי כמו ליצן או קוסם, מספר סיפורים או בדרן, מוסיף אווירה מיוחדת למסיבה. הוא משמח את חתני יום ההולדת, ומספק תעסוקה למשתתפים. למרות זאת, אסור לשכוח שמפעיל לימי הולדת הוא לא העיקר. העיקר היא אופי הפעילות והתאמתה לקהל החוגגים ולטעם של חתן או כלת יום ההולדת. יש אפשרויות רבות לארגן הפעלות לימי הולדת באופן עצמאי. כל מה שדרוש הוא קצת מקוריות, קצת רצון וקצת יוזמה. אפשרות אחת היא לארגן משחקי חברה שיקלעו לגיל ולטעם המשתתפים. חידות, משחקי פנטומימה וניחושים, פרה עיוורת ואפילו מחבואים יכולים להעביר את הזמן בהנאה. מי שלא מפחד מקצת בלגן בבית, או שמתכנן לקיים את מסיבת יום ההולדת בגינה או בפארק, יוכל להגיע מצויד להפעלה בסגנון יצירתי. קיפולי נייר, הדבקות, צביעה וציור יכולים להתאים לכל אירוע ולכל גיל. אפשר לארגן את היצירות לפי נושא מסוים, כמו מכוניות, גיבורי על, אגדות, פיות, בעלי חיים. הכול בהתאם ליכולת הדמיון שלכם. 
 
רעיון מצוין נוסף יכול להיות יום הולדת פעיל. ביום הולדת פעיל אפשר לקיים אין ספור הפעלות מהנות. פעילויות מתאימות יוכלו להיות תחרויות ריצה, האבקות היתולית, קפיצות שונות, משחקי כדור, באולינג, קפיצות בחבל, ריקודים מצחיקים, בשילוב חישוקי הולה הופ, קלאס ועוד. 

 

ואם תרצו שהילדים יצאו עם מתנה הביתה- אפשר להכין אתם צורות מבלונים:

פעילות ללקק את האצבעות

 

מלבד הפעלה ראויה לשמה, כל מסיבה מוצלחת נמדדת לפי קריטריון ישראלי במיוחד – כמות וטיב הכיבוד. סעיף הכיבוד, גם הוא, יכול להפוך מסיבה צנועה לבור מעיק ללא תחתית, גם לבעלי הארנקים הכבדים. אז מה דעתכם להיות יצירתיים במיוחד, ולהפוך את האוכל לפעילות בפני עצמה? כל מה שצריך הוא להחליט על נושא, לארגן מצרכים,ציוד מתאים וקדימה, לעבודה. כמעט כל ילד ישמח ללכלך את הידיים בקצת שוקולד, לקשט עוגה מוכנה במגוון של קישוטים, או למרוח פרוסות לחם ברסק עגבניות, לפורר גבינה צהובה מלמעלה ולחכות בכיליון עיניים, בזמן שהמנה האישית שהכין מתחממת בתנור או על טאבון נייד. אפשר גם לבחור נושא כמו מסעדה אמריקאית, לערוך על השולחן המבורגרים ונקניקיות, רטבים שונים, ירקות חתוכים וציפס. הילדים יכינו לעצמם לפי התור לחמנייה ובה ירקות ורטבים לפי טעמם האישי ולאחר הארוחה יתחלקו לקבוצות של בוקרים ואינדיאנים וישרפו את הקלוריות שזה עתה זללו. 

bottom of page