top of page

נעלי כלה - עקבים, שטוחים וכל מה שבניהם

נעליי כלה הם אולי הקנייה השנייה בחשיבותה לאחר שמלת הכלה. למה? טוב התשובה ברורה- הם אמורות להחזיק אותנו בהתרגשות של החופה, בזיגזוגים בין האורחים של אמא, בטירוף הריקודים...בקיצור הן נדבך משמעותי בערב החשוב הזה. האם אפשר לדרוש מזוג נעליים אחד כל כך הרבה? לא. וגם לא צריך.
 
מכיוון שנעלי החתונה צריכות לענות על כל כך הרבה צרכים, כדי לממש את הפוטנציאל של כל חלק בערב או של כל צורך שמתעורר, טבעי שנרצה שתי זוגות נעלי חתונה. לעומת העלות הממוצעת שלהן זו כנראה ההשקעה הכי משתלמת של הערב. 
 
מן הסתם, לחלק של החופה והארוחה נרצה נעליי עקב מרשימות (אם לא ניחנת ברגליים באורך קילומטר, כמובן) אבל כאלו שמאפשרות יכולת תנועה חופשית והליכה נורמאלית לאורך כ-3 שעות. 
 
טיפ של אלופות: את נעלי העקב כדאי לנעול בבית, בעת שטיפת כלים או כביסה בשבועות שלפני החתונה, כך שהרגליים יתרגלו אליהן, אחרי הכל את לא רוצה לדדות בין האורחים...
 
לריקודים נרצה נעליים שטוחות ונוחות, אך כאלו שיתכתבו עם אופי השמלה (זה המקום להדגיש כי אורך השמלה נקבע ע"פ נעלי העקב בלבד!!!) ויהיו מעניינות. 
 
בניגוד לדעה הרווחת נעלי כלה לאו דווקא צריכות להיות לבנות! כל קשת גווני הפסטל הרכים מתאימה וגם המוזהב והכסוף, כל זאת בתנאי שהנעליים תואמות את הרוח הכללית של הלוק. כלומר שמלה נשית ורכה לא נשלב עם פלטפורמה ענקית ולשמלה קצרה נתאים נעליים עם משמעותיות עם אמירה, כי רואים אותן יותר. 

 

לפניכן מס' אופציות אופנתיות וקצת שונות לבחירת נעלי כלה:

 

רוני קנטור- 

 

המעצבת המוכשרת בטירוף הזו, זיהתה פוטנציאל לא ממומש בקרב הכלות חובבות הוינטג' והשיקה קו נעליים לבן ומשגע השומר על ניחוח הוינטג' הכל כך מזוהה איתה. תוכלו למצוא נעליי כלה עם עקב שפוי ונוח (מתאים במיוחד למי שלא הולכת בדרך כלל על עקבים) ונעליים שטוחות שמצליחות להישאר מעניינות גם בלבן... מה שהכי כיף בנעליים של רוני זה שאחרי החתונה- תמיד תכלי לשלב אותן עם חצאית פליסה או שמלה באורך מידי, וגם עם ג'ינס וחולצה נשית. 

ננדה-

 

מותג נעליים המתמקד בנעלי ערב, וכן בנעלי כלה. המותג מציע כ 250 גוונים שונים של נעלי עקב בסגנון קלאסי, עם עקב גדול-בינוני, כך שתכלי להתאים את הנעל לשמלה באופן מדויק. שימי לב  צמד המילים "באופן מדויק" אינו מרמז על צבע זהה בין הנעליים לשמלה אלא על צבעים שבדיוק משלימים זה את זה. הטוטאל לוק צריך להיות מעניין ויצירתי ולא מונוטוני לגמרי. גם ככה השמלה בדרך כלל ארוכה ובעלת גוון בהיר אחיד לכל האורך, אז דווקא הנעליים זו הזדמנות טובה "לשבור שגרה" במראה הכללי. 

ויאנדרי-

 

מותג נעלי כלה ואירועים המציע מגוון רחב של דגמים, ואפילו כמה שטוחים... יש כאן באמת הכל מהכל, והם גם מציעים נעליים  בעיצוב אישי- מה עוד בחורה יכולה לבקש. יש בנמצא גם עקבים גבוהים מאוד וגם כאלו שהם שפויים יותר, ומבחר די נדיב של נעליים כסופות או זהובות שהן פתרון מצוין למי שנעליים לבנות הן לא חלק מהתפריט המתוכנן שלה, ולמי שרוצה לתת טוויסט צבע מורגש-לא מורגש להופעה מושלמת.  

נעלי ארו-

 

מבחר עצום של נעליים לבנות יותר ולבנות פחות. כל אחת תוכל למצוא כאן את מה שהיא מחפשת... שימו לב לנעלי התחרה (גם טרנדי, גם מתכתב עם שמלות רבות- דווקא לא הרומנטיות, שלא יהיה מוגזם מידי, אבל כן לשמלות יותר קלאסיות ולכלה שרוצה להביא אותה בטוויסט בנעליים). גם עקב גבוהה, גם עקב נמוך ופלטפורמה- כל נעל כלה אפשרית נמצאת ממש כאן. 

כמו שעינכן רואות, יש מבחר גדול. בקשר לטוב הטעם שהן מאפיינות- טוב, זו משימה קשה יותר. צריך לברור בזהירות את הטראש מהמוצלח...ועוד טיפ קטן של אלופות: כפכפי אצבע לבנות ועדינות (האוויאנס, למשל) הן תחליף טוב לזוג השטוח,אם את מתחתנת בקיץ...

bottom of page