top of page

חתונות קונספט- רעיונות  שיהפכו את חתונתכם לבלתי נשכחת

חתונת קונספט

חתונה היא אירוע מרכזי בחייו של כל אדם. אין כמו החתונה בכדי לסמל את הדרך המשותפת שעשה הזוג עד כה, את אהבתם, ואת הדרך שעוד ממתינה להם. כיוון שכך, חשוב שהאירוע יותאם לזוג ולא שהזוג יתאים את עצמו לאירוע כפי שקורה בחתונות רבות.
 
נדמה כי האתגר הגדול ביותר הניצב כיום בפני זוג שמתחתן היא לצור אירוע שיספק את כל הצדדים הקשורים בו: המשפחות, האורחים, וגם הסטייל של בני הזוג. ההיצע האינסופי של אנשי המקצוע המספקים שירותים לאירוע שכזה עלול מאוד לבלבל וגם להשכיח מאיפה באנו ולאן אנחנו חוזרים. קחו נשימה עמוקה ועוד לפני שאתם ניגשים לבדוק מקומות ולסגור עם בעלי מקצוע למדו משהו על התחום המורכב הזה ולקטו אינפורמציה מהרשת. אתרים רבים, כמו זה למשל – ישמחו להעניק לכם תמונות של מקומות, והמלצות של זוגות שעברו את מה שעובר בפניכם – קודם לכן. אל תתעצלו – זה עשוי לחסוך לכם כאבי ראש, עוגמת נפש ואפילו כסף! 
 
ישנם מספר סטנדרטים שיש לעמוד בהם בכדי שגם האורחים המוזמנים לחגוג עם בני הזוג את יום שמחתם יהנו והאנרגיות באירוע יהיו בשיאן. על מנת להפוך את האירוע למיוחד ניתן לערוך אותו בקונספט מסויים הקשור לסגנון חייהם של בני הזוג, תחביביהם, המקומות בהם הם אוהבים לבלות, האוכל אותו הם אוהבים לאכול ואפילו הצבעים בהם הם מעוניינים לצבוע את היום הזה. חתונות קיציות הן נטולות מגבלות מבחינת מזג האויר וארגון של חתונות מיוחדות על פי קונספט מסויים הוא נוח יותר מאשר בחורף.

 

ליקטנו מספר רעיונות לחתונה מהם תוכלו לשאוב השראה ליום מיוחד זה:
 

חתונה על טהרת הפירות והירקות:

הצמחונות על דרגותיה השונות, החל מאוכלי החלב דרך אוכלי מאכלים מן הצומח בלבד וכלה באלה האוכלים רק פירות וירקות טריים ללא בישול הולכת ותופסת מקום נכבד בארץ (ובעולם). אם אתם חובבי פירות וירקות תוכלו לארגן חתונה על טהרת הפירות והירקות. אין זה אומר שהמזון יהיה פשוט וחד גוני. היום ישנם מאכלים נפלאים שחומרי הגלם המרכזיים הם ירקות ופירות. בקיץ, חתונה שכזו, במיוחד אם תיערך בשעות הצהריים או אחר הצהריים תהיה רענון נהדר לכל האורחים. עם המאכלים יכולים להמנות סלטים שונים, צירופים יצירתיים של ירקות, אגוזים, זרעים שונים, חמוציות או פירות אחרים בשילובים קסומים ומלאי צבע. מנות עיקריות יכולות לכלול בין היתר פסטה העשויה ירק. בתחום הקינוחים ישנן אפשרויות אין סופיות למיצים טבעיים, שייקים מרעננים, וקינוחים רבים כיד הדמיון הטובה עליכם. זו תהיה חתונה מרעננת, מלאת צבע וקסם ואפילו בריאות.
 

חתונה שיצאה מסיפור אגדה

כולנו מכירים את סיפורי האגדות שנגמרים לרוב, איך לא- בחתונה. אם אתם עדיין חובבי אגדות ורוצים להרגיש גיבורי אגדה לערב אחד, אין כמו חתונה בשביל לעשות זאת. סדרו את האולם כחדר בתוך ארמון, בחרו אלמנטים מתוך סיפורי אגדה ידועים כמו דלעת מהסיפור סינדרלה, בית ממתקים מעמי ותמי שיעמוד לרשות האורחים על שולחן הקינוחים, פיות שיפזרו אבקת קסמים בין האורחים או בדרך לחופה. כמובן שזו עדיין חתונה ולא מסיבת פורים ולכן את האלמנטים יש להוסיף באלגנטיות ובטוב טעם.
 

חתונה אותה מוביל צבע מסויים

אם רוב החתונות הן ססגוניות ומלאות צבעים, תוכלו להחליט כי בחתונה שלכם אתם מעוניינים בצבע אחד או שניים שיהיו הצבעים המובילים וישמשו כמוטיב במהלך כל החתונה. אם מדובר בצבעים פוופלארים כשחור או לבן (אפשר שחור- לבן ואפשר רק לבן) ניתן לבקש מן האורחים שיגיעו לבושים בצבעים אלה. אם מדובר בצבעים אחרים כמו כתום, ירוק או סגול תוכלו לתת להם מקום בולט בעיצוב האולם, כלי ההגשה יהיו בצבע הנבחר, המפות והמפיות, סידור הפרחים או הנרות על השולחן. ניתן לשלב מספר גוונים של אותו הצבע וכך ליצור עדיין מראה יפה ואלגנטי ולא מוגזם.
 

חתונה בניחוח אתני

אם הטיול במזרח או בדרום אמריקה היה מציוני הדרך החשובים בחייכם, תוכלו לשחזר אותו גם בחתונה. ניתן להחליט על חתונה שתביא את ניחוחותיה של מדינה נבחרת הישר אל החופה שלכם. אם מדובר בהודו, ניתן לחלק לאורחים לבוש כמו שמלות סארי אותן ילבשו הבנות וגם הכלה ולהטביע כמובן את נקודת העין השלישית על מצחן. את האולם ניתן לעצב בסגנונה הצבעוני של הודו. אם מדובר על סין או תאילנד ניתן לעצב את המזנונים או פינות הישיבה בצורת פגודות או לחילופין כאי טרופי. ניתן לעצב את החתונה בהשראתה של אפריקה על סגנונה המיוחד או דרום אמריקה. גם האוכל כמובן יהיה מותאם למדינה, אוכל מוקפץ לסוגיו בחתונות נוסח תאילנד, פיצות ופסטות בחתונה נוסח איטליה או בשרים בחתונה דרום אמריקאית וכמובן המוזיקה הדומיננטית או פעילויות נוספות שמאפיינות את אותה מדינה.
 
חתונות קונספט, במיוחד אם בני הזוג אכן מחוברים אל הנושא חיבור עמוק יכולות להיות חוויה מופלאה. עם זאת, יש לזכור כי הן דורשות השקעה רבה בעיצוב ובתכנון וכן שיתוף פעולה מצד האורחים.

bottom of page