top of page

כיצד לבחור אולם אירועים לקיץ?

אולם אירועים לקיץ

הקיץ הישראלי מציב בפנינו אתגרים רבים כאשר  אחד השכיחים שבהם הוא כיצד לבחור אולם אירועים לעונה זו. בחירת האולם יכולה לחרוץ את דינו של האירוע להצלחה או לכישלון ובהתאמה לאופי הישראלי הטיפוסי לקבוע את משך הזמן שבו "ידברו" על האירוע. במאמר שלפניכם מפורטים מספר כללים מנחים לבחינת אולם האירועים.
 

תפריט האירוע

 

אולם אירועים מומלץ הוא כזה המציע לכם תפריט עשיר מגוון ואיכותי, שלושת המילים האחרונות מסתירות מאחוריהן מערכת משומנת המתחילה בספקי חומרי הגלם והמזון לאולם, ממשיכה דרך צוות המטבח והשף המוביל אותו ומסתיימת בצבא המלצרים שתפקידו לשרת את אורחי האירוע. כשם שחוזקה של שרשרת נקבע על פי חוזקה של החוליה החלשה ביותר כך אולם אירועים חייב להצטיין בכל אחד משלבי התהליך. תפריט אירוע סטנדרטי יכלול מזנון מתאבנים, מנות פתיחה, מנה עיקרית, מנות קינוח ותוספות לשעות הקטנות של הלילה, חשוב לוודא שהתפריט מתאים לציפיותיכם הקולינאריות לקראת האירוע, שהמנות מבושלות ונאפות ביום האירוע ושקצב ההגשה והכמות המוצעת לאורח מספקות. טרם הבחירה באולם מומלץ להגיע ולהתרשם מאירוע זהה הנערך במקום, לטעום ממנות התפריט השונות ולהתרשם מרמת השירותיות המוצעת.  
 

התאמה לאקלים הישראלי

אולם אירועים מומלץ הוא כזה המספק מענה לחום הקיץ הישראלי לכל אורך שעות היום. אולמות אירועים רבים משלבים בתוכם מספר מתחמים, חלקם ממוזגים וחלקם פתוחים, הפועלים לאורך האירוע. המתחם הראשון כולל את אזור קבלת הקהל, באזור זה יוצבו לרוב מזנוני המתאבנים והוא יכלול גם פינות ישיבה ובר משקאות, המתחם השני הוא מתחם החופה, אחריו ישנם מתחם שולחנות הישיבה והריקודים ואזורים נוספים המשמשים לעישון או למנוחה. חשוב לוודא שהאירוע על חלקיו השונים נערך במתחמים מקורים או ממוזגים לנוחיותם של האורחים.

 

נגישות לאורחים

מיקום נגיש לאולם אירועים הוא אלמנט חשוב ביותר, המאפשר לאורחי האירוע למצוא אותו במהירות ובקלות. אחת הדאגות הגדולות ביותר המטרידות אותנו כאשר אנו עורכים אירוע היא הדאגה הכלכלית, דאגה זו  נובעת מחוסר הידיעה כמה אורחים יגיעו ויכבדו אותנו בנוכחותם. מומלץ לבחור באולם אירועים השוכן במיקום מרכזי ומאפשר הגעה מהירה ונוחה לאורחי האירוע, אתם תתפלאו לגלות כמה קל לאורחים "לוותר " על הגעה לאירוע רק בגלל סוגיית המרחק.

 

אטרקציות ותוספות

אולמות אירועים רבים מציעים ללקוחותיהם תוספות ואטרקציות כחלק מחבילת השירותים אותה הם מספקים. בין האטרקציות הבולטות ניתן למצוא שירותי עיצוב, שירותי מוזיקה, מערכות תאורה מתקדמות, שירותי צילום ועריכה, רקדניות אקזוטיות, שירותי בר אקטיבי, מזכרות לאורחים כגון מגנטים או תמונות מתא צילום, הופעת אומן אורח ועוד.


אין ספק שבחירת אולם אירועים איכותי על כל המשתמע מכך, מאפשרת לחתן ולכלה להתפנות לשאר ההכנות ומעל לכל לבחירת טבעות הנישואין, חליפה לחתן ושמלת כלה. ערב החתונה הוא הערב החשוב ביותר עבור כל כלה, ולכן המלצתנו היא לפני שמחליטים על מעצב השמלה, לעיין במגאזינים שונים ואף לגלוש באינטרנט בחיפוש הביטוי "שמלות כלה 2017", כך ניתן להתעדכן בקלות בכל הטרנדים האופנתיים והחדשים ביותר נכון להיום.
 
עלות האירוע באולם אירועים מחושבת בהתאמה למספר האורחים הצפוי להיות נוכח באירוע, מנות התפריט מוכנות על פי מספר האורחים הצפוי תוך לקיחת מקדמי ביטחון של עד 20%, ככל שמספר האורחים גבוה יותר מחירה של מנה יהיה נמוך יותר. חשוב לקבוע במדויק את מספר האורחים המקסימלי והמינימלי עבורו תחויבו בתשלום כאשר חישוב מוטעה יכול לגרום לנזק כלכלי ולהפסד של אלפי שקלים לבעלי האירוע.
 
לסיום חשוב מאוד לבחון היטב את אולמות האירועים השונים הפועלים באזורכם, בחודשי הקיץ הנחשבים לחודשי שיא עונת האירועים יעשו בעלי האולמות את הכול במטרה ולפתות אתכם לבחור באולמם, חשוב להתמקח על טיבה ומחירה של כל מנה ולבחון מהן ההטבות אותן מציע האולם בנוסף.

bottom of page