top of page

על חשיבותו של יום כיף מוצלח לעובדים

יום כיף לעובדים

באויר במים או ביבשה - יום כיף לעובדים חייב להיות מגבש, מהנה ומתאים לגיל העובדים ולאופיים. יש לא מעט אופציות לימי כיף מועילים ומעולים, החשוב ביותר הוא להפיק יום כיף לעובדים שיכלול חוויות מגבשות ומאתגרות שישיבו את העובדים למשרד עם חיוך על הפנים, כוח מחודש והרגשת שיתוף ואחווה.

 

תרבות העבודה בישראל שונה מאד מתרבות העבודה ביתר מדינות המערב. בעידן הגלובליזציה וטשטוש הגבולות הבין מדיניים חדרו לא מעט ארגונים זרים לישראל, בייחוד בתחום ההיי טק והובילו לאימוץ כמה ממאפייני תרבות הארגון האמריקאי בעיקר. אחד מהשינויים המבורכים שחלחלו לשוק העבודה בישראל, קודם לחברות שעוסקות בהיי טק ובהמשך כמעט לכל מקום, לרבות משרדי עורכי דין, בתי ספר, משרדי אדריכלות, מרכזים רפואיים ועוד, הוא ההתייחסות אל העובד כאל גורם מרכזי בחברה שיש לעודד, לטפח ולשמור על מצב רוחו ועל מורל גבוה.

 

ברוח זו עוד ועוד מקומות עבודה החלו להשקיע משאבים בגיבוש העובדים ובפינוק שלהם במסגרת יום כיף לעובדים או סדנאות גיבוש. בבסיסם של אלה עומדת ההכרה בחשיבות העצומה של האתנתא ברצף העבודה, ההפסקה הנעימה, שבירת השגרה, היציאה מהמשרד, הרענון, הגיבוש, חיזוק תחושת הביחד, טיפוח תחושת השליחות והבילוי המשותף.

 

יום כיף עם ערך מוסף

יום כיף לעובדים מתקיים כיום ברוב מקומות העבודה לכל הפחות אחת לשנה. כדי שהיום הזה ישיג את מטרותיו חשוב מאד לתכנן ולקיים יום כיף לעובדים איכותי ומהנה שכולל פעילויות מגבשות עם ערך מוסף שיתרמו לתחושות העובדים וידרשו מהם להשתחרר, לשתף פעולה ולהזדהות אלה עם אלה.

 

ניתן לבחור יום כיף לעובדים בכל מיני סגנונות. החל ביום כיף לעובדים שכולו התרגעות, נינוחות ופנאן; עבור ביום כיף הכולל טיול ולמידה; וכלה ביום כיף הכולל משחקים, אתגרים ואפשרות לחזור לשחק כילדים קטנים חדורי מוטיבציה ונטולי דאגות. הכל תלוי במספר העובדים, במינם, בגילם ובהעדפותיהם. יש שייהנו מהופעה, אחרים ממסיבה במועדון ה"גאנקי" ואחרים דווקא זקוקים לתחרות ספורטיבית אתגרית עתירת אנדרלין ואפילו מעדיפים ללכת על אקסטרים.

 

גיבוש וכיף

כך או כך- בין אם תבחרו ביום כיף רגוע, בהופעה של דודו אהרון או בשייט בספינה על מי הכנרת אתם חייבים לחתור למטרה שהיא, אחרי הכל, תמיד תמיד- כיף, גיבוש והנאה. לצד החתירה למטרה צריך לקיים בכל ימי הכיף לעובדים מספר דברים עיקריים חשובים- האחד, הם חייבים לכלול סדנאות גיבוש; השני, הם חייבים להיות מאורגנים לפרטים ולתקתק באופן שוטף ונטול עיכובים; והשלישי, הם חייבים לכלול ארוחה טובה וזמן שיחה חופשי.

 

ישנם ארגונים הבוחרים בחברת הפקות המספקת מפיק אירועים מיומן ומנוסה שיפיק את האירוע- יום כיף לעובדים מוקפד ומושקע המתוכנן מראשיתו עד סופו. אנשי ארגון הבוחרים להפיק את יום הכיף חייבים לדאוג להסעות, ביטוח, הפעלות מתאימות ואישורים מתאימים.

 

שלל אופציות

במקביל לטיפול בכל אלה על מפיקי האירוע לבחור מבין שלל האופציות הקיימות מה יכלול יום הכיף לעובדים. ניתן להפליג על ספינה או יאכטה. ניתן לעשות מסלול הליכה באחד משבילי ישראל או טיולי שטח הכוללים הדרכה ומתבצעים ברגל, באופניים או ברכב שטח. ניתן לבלות באתר שיוקם לכבוד העובדים שיכלול מתקנים נוסח הישרדות, לרבות פיינטבול, אומגות, משחקי שטח שונים וכמובן סדנאות גיבוש ושלל פעילויות אתגריות. ניתן לבלות בחוף הים ולכלול שם מופע, משחק, סדנאות גיבוש, או כל פעילות ספורטיבית, אתגרית או מחשבתית. יש חברות המציעות סדנאות בישול וחוויות קולינריות. כמ כן, ניתן לבלות יום שלם בספא. להינות מפעילויות מים ואקסטרים; לחרוש את שטח באופנועים, סאגווי או טרקטורונים. ארגונים מסויימים מרחיקים לכת ומשלבים טיסות, צניחות ושיוט באויר במצנחי רחיפה וכן סקי מים ואופנועי ים.

 

כל שנותר לכם הוא לבחור מבין השפע ולהקפיד לסגור מראש את כל הפרטים וכמובן מעל הכל להינות.

bottom of page