top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תevent4u

אמן חושים לבר מצווה - הופעה של פעם בחיים

מסורות רבות בקרב עמים כוללות טקסי התבגרות שונים. באינדונזיה נוהגים לשייף את השיניים לנערים ונערות בגיל ההתבגרות ובשבט המסאי שבקניה מקיימים לנערים מבחני אומץ כמו גילוח כל הראש או שריפת צעצועים. ביהדות נוהג המתבגר בן ה-13, חתן הבר מצווה, לעלות לתורה ולקרוא בפרשותיה, כמו גם בפרשת ההפטרה. אבל בימינו לא די בכך. אם בעבר בקהילות היהודיות היו מקיימים טקס צנוע ונותנים מתנה קטנה לחוגג, הרי שהיום, במדינה המתקדמת שלנו, נהוג לחגוג את גיל ההתבגרות בפאר והדר. ואם כבר חוגגים עד הסוף, אמן חושים לבר מצווה הוא כל מה שאתם צריכים.אמן חושים וטלפתיה

מיהו אמן חושים?

תפקידו העיקרי של אמן החושים הוא ליצור אשליות ולהדהים את הקהל. אמן חושים הוא למעשה קוסם, אך בעוד הקוסם מתעסק יותר באשליות כמו העלמת חפצים, אמן החושים פונה לתודעת האדם ויוצר אשליות כמו טלקינסיס או קריאת מחשבות. במהלך המופע האמן מעניק לצופים את האשליה שיש לו כוחות על-טבעיים. הוא מאפשר להם "להתנתק" לרגע מהעולם הרגיל ולמצוא את עצמנו מול העל-טבעי.


סודותיו של אמן חושים

כאשר אנו חוזרים ממופע של אמן חושים, לא אחת אנו שואלים את עצמנו "איך הוא עושה את זה?". ובכן, אמן חושים הוא מקצוע לכל דבר ועניין הדורש ידע, תרגול ולמידה תמידית. אמני חושים לומדים במשך שנים אצל הטובים ביותר ומתאמנים בלי סוף לקראת המופעים שלהם. באמתחתם של אמני החושים טכניות רבות אשר מאפשרות להם ליצור מופע של אחיזת עיניים: הם מדברים בביטחון רב, יודעים ליצור תחושה של מתח ומתבלים את האווירה בבדיחות ואנקדוטות. הם משתמשים גם בטכניקות מתקדמות כדי לבצע את הבלי אפשרי: להעביר מסרים סמויים, לקרוא מחשבות, להזיז חפצים וכדומה.


האם גם אני יכול להיות אמן חושים?

אם הוקסמתם ממופע חושים וגם אתם מעוניינים לערוך מופע קטן לכל המשפחה או אפילו לבצע הסבה מקצועית, ישנם כמה דברים שיש להביא בחשבון. כמו בכל מקצוע, גם כשלומדים את סודותיו של אמן החושים יש צורך ללמוד את הכול שלב אחר שלב:


  1. לימדו טריקים של קוסמים – כל אמן חושים הוא קוסם בתחילת דרכו. לפיכך, אל תעברו ישר לקריאת מחשבות, לפני שאתם שולטים בטריקים פשוטים יותר דוגמת קסמי קלפים.

  2. מרבית החומרים כתובים באנגלית – אם אינכם שולטים בשפה האנגלית על בוריה, הגיע הזמן להיזכר בה. כי אתם תצטרכו לקרוא הרבה ספרים ומאמרים בשפה האנגלית על מנת לגלות טכניקות חדשות וללמוד טריקים שיעזרו לכם להדהים את הקהל.

  3. ללמוד טכניקות ואפקטים בהדרגה – אל תעברו לאפקט שקשה ליצור לפני שאתם שולטים באפקט פשוט יותר.

  4. תרגול הוא שם המשחק – חשוב לתרגל, לתרגל ושוב לתרגל את כל הטכניקות של אמנות החושים עד שתדעו זאת פיקס. אחרי הכול, אינכם רוצים לפשל במופע עצמו לעיניהם של הצופים.


מדוע אמן חושים לבר מצווה הוא הבחירה המושלמת ביותר?

אמן חושים לבר מצווה הוא הבחירה המושלמת ליום הגדול של בן ה-13. כל מי שחווה מופע של אמן חושים, יודע שמדובר באירוע חד פעמי. וליום הולדת מיוחד, מגיעה גם הופעה מיוחדת. אז קבלו את כל הסיבות שבזכותן להזמין מופע חושים לכבוד הבר מצווה.


לראות את הבלתי אפשרי

כמה מהילדים המשתתפים באירוע בר מצווה ראו מופע קסמים אמיתי, שלא לדבר על מופע חושים? רגע לפני שהם הופכים מילדים לנערים של ממש, הם ייהנו לצפות ממופע איכותי ומיוחד שכמוהו הם מעולם לא ראו.


לנתק את הדור הצעיר מהטלפונים

כולנו יודעים עד כמה קשה להרשים את בני הנוער שגם ככה דבוקים כל היום למסכים הקטנים של הסמרטפונים והאייפונים שלכם. הדבר נכון גם למסיבות בר מצווה. לא אחת רואים את בני הנוער מסתמסים עם חבריהם או צופים בסרטונים באמצע מופע של תקליטן או במהלך הגשת מנות הקייטרינג הראשונות. במופע של אמן חושים לאירועים, לעומת זאת, בני הנוער יוציאו את המכשיר הנייד הקטן שלהם למטרה אחת בלבד – לצלם קטעים מן המופע ולשלוח לחברים.


מופע עם משתתפים אקטיביים

אחד היתרונות הבולטים יותר של מופע אמן חושים הוא שאמן מקצועי דואג לשתף אנשים מהקהל. כאשר מדובר בחתן בר מצווה, הוא שם אותו במרכז העניינים וגורם לו להיות חלק בלתי נפרד מאחיזת עיניים מושלמת. כמובן, ישנם גם חברים נוספים שמתנדבים להשתתף כדי שיגלו את מחשבותיהם.


כיוון לעתיד

בני נוער רבים נמצאים בשלב שבו הם בוחנים את העולם ואת המקצוע שילמדו לעתיד לבוא. חלק יהיו מהנדסי תכנה, אחרים שפים מעולים או מורים. אבל תמיד יהיו נערים ונערות שיבחרו מקצוע פלאי ויוצא דופן. מופע של אמן חושים יכול בהחלט לתת להם רעיון מקורי למקצוע שהם לא חשבו עליו מקודם.


חוויה בלתי נשכחת

בסופו של דבר, מופע אמיתי של אמן חושים היא חוויה שאי אפשר לשכוח. כל אמן חושים פועל באופן שונה ואין מופע שחוזר על עצמו. כך שכל חבר, דוד או אח שיחווה את מופע החושים בבר המצווה, יוכל לחזור הביתה עם תחושה שהוא למד משהו חדש.


איך בוחרים אמן חושים לבר מצווה?

כאשר אתם בוחרים אמן חושים לבר מצווה, חשוב לבחון כמה דברים. ראשית, צריכה להיות כימיה טובה בינכם לבין אמן החושים. כימיה קצת יותר אינטואיטיבית שלא תמיד אפשר לבטא במילים, מעין "קליק" שנוצר בין שני זרים שנפגשים לראשונה. שנית, מומלץ לבחור באמן חושים שיש לו ניסיון רב בתחום. אמן זה נתקל במהלך חייו בכל סוגי הקהלים, הוא יודע להתאים את המופע שלו גם לקהל הצעיר ולהדהים אותם במופע מרהיב. אמן מסוג זה יודע גם לצאת מסיטואציות מורכבות ולאלתר כשדברים לא מסתדרים בדיוק כפי שתוכנן. ולבסוף, כדאי לבחור אמן חושים קליל, זורם שיש לו חוש הומור בשפע כדי להוציא מהמופע את המקסימום.


20 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page