top of page

צלם חתונות לאירוע שלא נשכח

צלמת חתונות ואירועים

הזמן החולף במהירות מותיר את החתן והכלה עם טעם של עוד. חודשים רבים של הכנה וריצות בשביל ערב אחד שמסתיים תוך כמה שעות; ומה נשאר ממנו? סרט החתונה, התמונות ומעט מאד זיכרונות. מכאן חשיבותו הרבה של צלם חתונות מקצועי- בחירת צלם חתונות היא בחירה לא פשוטה, אנחנו כאן כדי לעזור.

מה? כבר נגמר?

 

משפטו האלמותי של טל פרידמן בסיום כל תוכנית של "חלומות בהקיציס" - “מה? כבר נגמר?” - הפכה לאמרה עימה מזדהים כמעט כל חתן וכלה. בסיום ערב החתונה מרגישים בני הזוג שהזמן עף כבחלום ושכל ההכנות והריצות, הדאגות והמתח, הציפיה וההתרגשות- הכל התנקז לערב אחד שחולף כהרף עין.
 
מהערב הגדול נשארים מעט זכרונות (מה הפלא אחרי כ"כ הרבה אלכוהול?) והרבה מאד תמונות, וכמובן סרט החתונה. את התמונות והסרט מכין צלם חתונות והם הופכים לרכוש יקר ערך. בני הזוג צופים בסרט חתונה  כדי להזכר במה שלא ראו מבעד ערפל האלכוהול; האחים, ההורים, הדודים והסבים צופים באלבומי החתונה כדי לחוש שוב את הקסם; החברים מתלהבים לראות את עצמם משתוללים, שמחים ורוקדים והילדים העתידיים צופים באלבום חתונה ובסרט חתונה בהתרגשות רבה.


חשוב ביותר


בשל כל אלה לאלבום ולסרט חתונה חשיבות עצומה. בני זוג רבים משקיעים זמן רב בבחירת די ג'יי, שמלת כלה ומי שיבצע איפור כלות; הם שוקדים על הכנת רשימת מוזמנים, בחירת שירים ובחירת תפריט, הם דואגים לכל עד הפרט האחרון, אך לא תמיד משקיעים זמן בדבר חשוב ביותר- בחירת צלם חתונות. 
 
צלם חתונות מקצועי, מיומן, מסור והגון הוא נכס אדיר לכל חתן וכלה. צלם חתונות מומחה בעיצוב אלבומים שיפיק תמונות חתונה יפות, יעצב אלבומי חתונה משגעים, יתעד בסרט ובסטילס את כל הרגעים המרגשים וידגיש את יופיה של הכלה שהשקיעה באיפור כלות ובשמלה מדהימה, את החתן שבחר חליפה לפי מידות, ואת החברים והמשפחה שעשו ים שמיייח הוא חובה בכל אירוע.


טיפים לבחירת צלם חתונות


אז כדי שתצליחו בבחירת צלם חתונות חשוב שתשמרו על מספר כללים:
 
נסיון: חשוב מאד לבחור צלם חתונות מנוסה. עדיף כזה שאתם מכירים או שמכריכם המליצו עליו. לא כל צלם חתונות מקיים מה שהוא מבטיח. צלם חתונות לא מקצועי יכול לגרום מפח נפש נורא ואיום לזוג טרי שירצה להתענג מדי פעם על הזכרונות המתוקים של הערב המיוחד.
 
לראות עבודות: חשוב מאד לבקש מהצלם לראות עבודות שלו. כלומר, לצפות בסרט חתונה שערך, לוודא שהוא מומחה בעיצוב אלבומים ולראות אלבומי חתונה שעיצב, לוודא שיש לו כל הציוד הנדרש ומספיק אנשי צוות. חשוב להשוות בין כמה צלמי חתונות.
 
לסגור את כל הפרטים: חשוב מאד לסגור מראש כמה שיותר פרטים עם צלם החתונות. יש לוודא את השעות בהן הצלם מלווה את הזוג; כמה אנשי צוות יצלמו; מי בדיוק יגיע לצלם; כמה מצלמות סטילס וכמה מצלמות וידאו; היכן ימוקמו המצלמות; כמה תמונות יופקו; כמה תמונות ניתן יהיה לבחור; מה המחיר של הזמנת אלבומי חתונה נוספים; האם יהיה ליווי גם לתהליך האיפור בסלון אחפור לכלות; כמה אלבומי חתונה יהיו; האם התשלום לצלם חתונות יכלול עיצוב אלבום חתונה; כמה אלבומי חתונה יוכנו; כמה סרטים יופקו; האם יהיה גם קליפ וגם סרט ועוד.
 
היכרות: חשוב מאד שהצלם יכיר ויזהה את בני הזוג ואת בני משפחותיהם וחבריהם. חשוב להגיד מה רצוי לצלם- ריקודים, חופה, שמחה, בני משפחה ועל מה חבל לבזבז את הפילם.
 
מחיר: כמו  רוב השירותים הקשורים לערב חתונה גם צלם חתונות המציע עיצוב אלבומים איננו עסק זול. עם זאת, חשוב לא להתפשר על האיכות כדי לחסוך כמה שקלים. צריך להחליט מה יותר חשוב ואולי לחסוך כמה שקלים על איפור כלות מקצועי ולהשקיע אותם בצלם חתונות שיעצב אלבום חתונה בלתי נשכח.
 
אחריות: גם כשבוחרים צלם חתונות רצוי לבטח את עצמכם ולקבוע את האחריות במידה ודברים לא עובדים כראוי. יש להסכים על דרך פעולה במידה ואחד מאנשי צוות הצילום נעדר, אם המכשור מתקלקל, אם עיצוב האלבומים לא מוצא חן בעיני הזוג; אם התמונות יוצאות לא טובות ועוד.

bottom of page